Від пляшки до одягу, килимів і меблів. Друге життя ПЕТ-тари

Після свого використання ПЕТ-пляшки є цінним матеріалом для переробки. З них виготовить чимало товарів для повсякденного використання. Що саме – читайте далі.

Пластикова упаковка

Пакування, в яку потрапляють олія, оцет, молочна продукція, побутова хімія виготовляють з переробленого ПЕТ-пластику.

Одяг та взуття

Після збору та сортування ПЕТ-пляшки подрібнюють, миють, нагрівають і створюють пряжу. Поліефірні, лайкрині та нейлонові волокна, виткані з ПЕТ-пластику, використовують для створення курток, джинсів, футболок, купальників, кедів, кросівок. Такий матеріал довго носиться, еластичний і дешевий.

Килими та м’які меблі

Подібно до створення одягу та взуття, з ПЕТ-пластику виготовлять килими. Перероблені пляшки прядуть у тонку пряжу, яка вшивається у поліефірні, нейлонові або поліпропіленові килими. Пластикові волокна стійкіші до плям, ніж шерсть і через це, такий килим прослужить набагато довше. Подушки, накидки та оббивку також шиють з переробленої ПЕТ-пластмаси.

Меблі

Бренди все частіше використовують перероблений ПЕТ-пластик для створення меблів. Стільці, кухонні шафи, вуличні столи та дивани виготовляють шляхом розплавлення подрібненої ПЕТ-тари. Наприклад, IKEA має лінійку кухонних шаф, виготовлених з дерева, які мають покриття з  переробленого ПЕТ-пластику. Міцність і довговічність такого матеріалу  дозволяє використовувати його у великих обсягах.

Спальні мішки та ковдри

Щільність волокон, виготовлених з переробленого ПЕТ-пластику, добре тримає тепло. Ними набивають ковдри, спальники, подушки та пуховики. Його довговічний та гіпоалергенний склад робить утеплювач ідеальним і для домашнього використання.

Автомобільні запчастини

Більшість автомобільних деталей виготовляються з пластику: приладова панель, передня панель, ремінь безпеки, оббивка та піноізоляція.

Завдяки попиту на такий товар,  кількість пластику, що потрапляє на смітник, зменшується. Переробка ПЕТ-пляшок збергіає навколишнє середовище і покращує економіку. Такий бізнес з вигідний і перспективний.

Для збору пластику наша компанія виготовляє пристрої прийому ПЕТ-пляшок. PETPRESS RTL 280 дозволяє приймати ПЕТ-пляшки у населення, зменшуючи її об’єм у 2 рази. Це суттєво скорочує витрати на зберігання і транспортування.