3 рішення для покращення ситуації з відходами в роздрібних магазинах

  1. ПЕРЕРОБКА ПРОДУКЦІЇ

Багато компаній створюють програми переробки продукції для своїх клієнтів.

Наприклад, у 2012 році взуттєвий гігант Adidas розпочав програму переробки взуття в Бразилії. Суть проста – клієнти можуть принести в магазин Adidas старе взуття (будь-якої марки, не тільки Adidas). Потім компанія його подрібнює і використовує як сировину та альтернативні джерела палива для виробництва енергії.

Що отримує споживач у відповідь? Знижку на майбутню покупку в магазині Adidas. Таким чином компанія значно збільшує свою клієнтську базу.

  1. ПРОГРАМА ПОВЕРНЕННЯ

Вона, як правило, орієнтована на електронні відходи: старі телевізори, комп’ютери та іншу побутову техніку. Ці предмети важко утилізувати споживачам. Програма повернення передбачає, що роздрібний продавець забирає старі телевізори, комп’ютери, принтери, праски, пралки і вилучає звідти цінні метали, а небезпечні відходи, що там містяться – утилізовує. Залізо, мідь, срібло та алюміній можна здати у пункти прийому для повторного використання.

  1. ЗМЕНШЕННЯ ВІДХОДІВ ВІД ЕЛЕКТРОННОЇ КОМЕРЦІЇ

Велика частина сміття від електронної комерції, пов’язана з надмірним пакуванням товарів. Щоб зменшити ймовірність пошкодження продукції, чимало компаній зайво упаковують свою продукцію. Таким чином споживачі, які купували через Інтернет, отримували товар у картонній коробці, наповненій великою кількістю поліетиленових пакетів. Це має високу вартість з точки зору відходів. В такому разі картон і поліетилен потрібно збирати і здавати на переробку.