Інструменти для розумного управління відходами в Європі

З кожним роком провідні європейські країни створюють нові рішення для ефективного управління відходами, залучаючи IT-технології.

Словацька компанія SENSONEO розробила додаток, який інформує громадян про кількість відходів у баках.

Переважно смітники є роздільні: загальні, для скла, пластику, паперу тощо. Завдяки програмі, можна дізнатись, де найближчий контейнер і які відходи туди віднести. Датчики SENSONEO контролюють сміттєві контейнери у всьому світі, але в Україні поки така програма не працює.

В серпні минулого року фінська компанія Europress випустила нову версію мобільного додатку SMARTwaste. З допомогою застосунку на мобільний приходить повідомлення про рівень наповнення пресів та прес-компакторів. А також SMARTsystem з часом визначає, як і з якою точністю наповнюється обладнання для поводження з відходами.

Програма ідентифікує потрібні преси та прес-компактори, коли в приміщенні кілька типів обладнань. На телефоні можна налаштувати точне місцезнаходження устаткування. Програма SMARTwaste визначає кількість відходів і зберігає ці дані в додатку. Такий за стосунок доступний шістьма мовами: шведською, норвезькою, російською, польською, французькою та голландською.

В Італії успішно користуються додатоком Junker. Він розпізнає понад 1,6 мільйона товарів за їх унікальним штрих-кодом. Вказує правильний смітник або спосіб переробки для кожного виду упакування. В тому місці, де знаходиться людина, додаток вказує на найближчий смітник. Також Junker сприяє сортуванню відходів в інших країнах Європейського Союзу.

Інструменти для розумного управління відходами в Європі

Використання такого роду програм спонукає людей бути екологічно свідомими та  відповідальними у поводженні зі сміттям. Також інтелектуальне управління допомагає місцевим органам та бізнесу відстежувати види та кількість сміття, маршрути сміттєзбиральних машин. Маючи дані вони вираховують наперед, коли потрібно вивозити сміття і який маршрут буде економним.