Як працює переробка одягу
Зацікавленість до переробки одягу з кожним роком все більше зростає через екологічну обізнаність та перенасиченість сміттєзвалищ. Для підприємців це нова ніша для розвитку бізнесу. З переробленого текстилю виготовляють наповнення для оббивки меблів, панельних накладок, утеплення автомобілів та інше.
Переробка одягу є частиною переробки текстилю і включає сортування, обробку старих речей, зокрема і взуття. Кінцевими продуктами є одяг, придатний для повторного використання, тканинні обрізки, ганчірки, волокно. З матеріалу хорошої якості виготовляють нову тканину, гірша йде на вторсировину.
Основним кроком для переробними одягу є підвищення обізнаності людей і заохочення їх до здачі. Тому компанії часто розповідають про це на своїх веб-сайтах і закликають людей приносити непотріб.
Інформаційні вивіски можна оформити на вантажівках, які перевозять вживаний одяг. Описати, що приймається і яка буде за це вигода.
Переробники текстилю використовують різноманітні стратегії для його збору. Вживаний одяг забирають, як правило, з контейнерів, розміщених у громадських місцях, а також від фабрик, де шиють одяг. Контейнери, розміщують на стоянках в торгових і бізнес центрах, біля смітників, щоб максимально більше отримати одежі.
Зібрані речі сортують і велика частина відібраного одягу використовується повторно. Його експортують в бідні країни, деякі продають по комісійних магазинах. Решта йде на переробку.
Текстиль та одяг зазвичай складаються з синтетичних пластмас та бавовни. Склад впливає на спосіб переробки і довговічність.
Процес рециклінгу речей на основі поліестеру працює дещо інакше. Спочатку одяг розрізають на дрібні шматочки і їх формують у гранули.
Оскільки текстильна промисловість продовжує зростати, то й кількість контейнерів для збору непотрібного одягу і взуття також. Відповідно, вигідним буде вертикальний прес, який приймає і стискає велику кількість одягу у тюки. Обладнання займає небагато місця і працює безшумно.