Як відходи зробити доходами

В Європі давно заробляють на смітті, переробляючи їх. В Україні лиш це розвивається і є вільною нішею бізнесу. В середньому одна людина у нашій країні продукує близько 300 кг відходів в рік і коли цю цифру помножити на кількість мешканців міста, району, області – виходить, що ця діяльність є доволі перспективною.

Найбільший прибуток приносять використані папір і пластик, їх рентабельність 60%. Почати потрібно із збору та сортування. Можна звернутись до підприємств, які мають справу з паперовими і пластиковими відходами. До прикладу співпраця із ресторанами, готелями, інтернет-магазинами чи мешканцями будинку, які будуть скидати макулатуру в спеціальне обладнання, яке стискатиме сміття. Така схема стосується і збору пластику.

Заробляти можна ще на вивезенні сміття, його зберіганні чи перепродажі.

Тим, хто хоче займатись переробкою відходів потрібні спеціальне обладнання і персонал. Відповідно і більше капіталовкладень. Ця ніша буде ще більше розвиватись, бо Європейський Союз закликає український уряд швидше впроваджувати проєкти, які б підтримували переробку відходів і зменшували кількість сміття на полігонах. Така діяльність принесе користь не лише власнику бізнесу, а й довколишньому середовищу. Використанні пляшки не виділятимуть токсин на сміттєзвалищах, а стануть сировиною для виготовлення будівельних матеріалів чи іншої продукції.

Як бачимо, сміття не є витратами, а ресурсом і при його повторному використанні в дію вступає кругова економіка.