Як змінився попит на переробку картону
Пандемія суттєво вплинула на поведінку споживачів і призвела до значного стимулювання електронної комерції. Через доставку товарів додому, попит на картон збільшився як ніколи. А це, в свою чергу, потребує переробки цього матеріалу і відповідного обладнання. Експерти картонно-паперової галузі сходяться на думці, що це не тимчасовий ріст попиту, а є тенденцією, яка буде розвиватись.
Американський журнал WIRED, що стежить за міжнародною економікою, в лютому цього року опублікував статтю про вплив пандемії на електронну комерцію та попит на картон у світі. Значну частину поставок картону було використано на інтернет-замовлення, і ціна на гофрований картон зросла за останній рік з 25 до 75 доларів за тонну.
Amazon встановив рекорд під час різдвяного періоду, доставивши 1,5 мільярда пакетів по всьому світу. Зріс попит на онлайн-шопінг і в Італії. У лютому італійці в інтернеті купували у 1,5-2 рази більше товарів, аніж минулого року. Також зросли обороти китайських сервісів доставки. У розпал карантину в Китаї вони доставляли в середньому на 33% більше товарів своїм клієнтам, аніж зазвичай.
Керівник стратегічного відділу найбільшого у Великобританії виробника та постачальника картонних коробок Алекс Маністі, прокоментував, що в грудні вони досягли межі виробництва через рекордні продажі в Інтернеті.
Підприємства, які не були представлені в інтернеті до пандемії, – зараз точно там є.
Бізнес електронної комерції надзвичайно розширився за останні пару років, і, очевидно, очікувалося, що він буде розвиватися, але пандемія значно прискорила цей процес. І попит, малоймовірно, не впаде після пандемії.
Щоб мати змогу продавати все більше картонних коробок, стає необхідною їх переробка. За даними Індексу Споживчих Цін,майже 80% картонної упаковки у Великобританії переробляється, і кожна нова картонна коробка складається приблизно на 75% з переробленого матеріалу.
Більше картонних коробок повинно залишатися в циклі переробки.
Негативною стороною зростання галузі є вплив на навколишнє середовище. Виробництво картону традиційно пов’язане з вирубкою лісів, і саме тому дуже важливо аби використані ящики йшли на рециклінг. Експерти кажуть, аби гарантувати, що використаний картон не потрапить на звалища, споживачам потрібно повідомляти про їх переробку.
Згідно зі звітом IBIS World, галузь виробництва картонної коробки та контейнерів для їх стиснення, отримала 67,3 мільярда доларів доходу за період січня-жовтня 2020 року, і це значною мірою можна пояснити зміною поведінки споживачів. Цей розвиток швидше за все, продовжуватиметься в майбутньому. Бо люди навчились замовляти через інтернет їжу, ліки, одяг, інструменти, побутові прилади. Це зручно і безпечно.
Велике значення для переробки має правильний збір картону. Він має бути стисненим та поскладаним у тюки. Для цього призначені вертикальні преси. Таке обладнання найкраще розмістити в місця накопичення картонних пакетів, ящиків і коробок. Це роздрібні магазини, житлові будинки, логістичні центри, склади.
Сортування та пресування картону на компактні тюки біля місця їх накопичення, є важливою ланкою на початку ланцюга переробки. Це сприяє збільшенню вторинної переробки і тюкований вигляд відходів є зручним і прийнятним для переробних компаній.
Джерело:
https://www.washingtonpost.com/business/2020/12/30/cardboard-pandemic-online-shipment/