Який папір приймають на переробку в Україні

Картон, листівки, газети, книжки, журнали, зошити та альбоми для малювання, звичайний офісний папір, упаковку з під яєць і техніки, пакування tetra pack переробляють в Україні.

Папір є цінним матеріалом для рециклінгу лише коли він чистий. Перед здачею в пункт прийому його слід стиснути у спеціальні тюки. В такому вигляді вартість буде більшою.

Яку макулатуру не приймають  на переробку?

Папір, забруднений харчовими продуктами, жиром, фарбою, використані гігієнічні рушники, підгузники, вату і ватні диски, вологі серветки, шпалери, декоративний папір, клейкі папірці, подарункову упаковку на основі фольги не переробляють.

Папір можна переробити від п’яти до семи разів. Першим кроком у цьому процесі є видалення будь-якого іншого сміття. Потім він сортується за якістю. Так визначається довжина волокон, які вкорочуються при кожному рециклінгу.

Після сортування йде подрібнення на спеціальному обладнанні. Таку макулатуру змішують з водою і розчинами. Після нагрівання шматочки паперу розпадаються на волокна. Із цієї суміші видаляють залишки клею та інше забруднення. Таким чином, макулатура спочатку стає целюлозою, а потім вже готовим виробом.

Завдяки 1 тонні переробленої макулатури залишаються врятованими 17 дерев, на виробництві економиться 4000 кВт енергії і забруднення повітря зменшується на 74%. Переробка макулатури є досить прибутковий бізнес, який розвивається в нашій країні.