Правильне сортування сміття

Правильне сортування сміття

Зростання людей на планеті провокує  збільшення відходів. І це глобальна проблема всього світу. Сміття потрапляє на звалища, забруднюючи грунти і підземні води. Гази, які виробляються на сміттєвих полігонах негативно впливають на зміни клімату. За даними Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень Австралії (CISRO), на дні Світового океану лежить 14 мільйонів тонн частинок пластику, через які гинуть морські тварини.

Люди не замислюються, що сміття, яке викидаємо, потім потрапляє у їжу, воду, яку їмо та п’ємо і їх токсичні складники провокують різноманітні хвороби.

Єдиним вирішенням стане сортування і переробка сміття. Окрім екологічної складової в цьому є і економічна вигода. Бо з перероблених відходів створюють нові товари і це реальні гроші.

Правильне сортування сміття

Сортувати слід пластик, папір, скло, метал, органіку. Для кожного виду відходів потрібно окремий сміттєвий контейнер.

В бак для паперу можна класти газети, журнали, рекламні каталоги, зошити, конверти, книжки без твердої обкладинки, картонні ящики, коробки, паперові пакети і паперову тару.

Не можна кидати вологий картон і папір, використаний паперовий посуд, фольгу, копіювальний папір, пачку від цигарок, фотографії, використані шпалери.

У контейнери для скла дозволено складати скляні пляшки, банки, склобій. Не можна викидати туди порцеляну, жаростійке та ударостійке скло, лампочки, скляні баночки від ліків, тоноване скло, лабораторне скло, дзеркала, кінескопи, сильно забруднений, горілий склобій, кераміку, кришталь, баночки від лаку для нігтів, окуляри. Перед здачею видалити кришки і пробки з пляшок, вимити тару від залишків їжі і просушити.

Серед металевих відходів на переробку йдуть алюмінієві банки від газованих напоїв, консервні банки, уламки ножиць, ручки, бляшані банки від чаю, кави, дитячого харчування. Банки слід промити і при можливості стиснути. В контейнер для металу забороняється викидати використану фольгу, аерозольні балончики.

Бак для органічних відходів приймає м’ясні і рибні відходи, овочі, фрукти, хліб, напівфабрикати, солодке. Господарський папір, паперові серветки, залишки від кави і чаю, кімнатні рослини та квіти. Не можна туди  класти олію, молоко, соуси, будь-які рідини, великі кістки, біологічні відходи, що не розкладаються.

Залишки масел,клею, фарби, розчинників, масляні фільтри, медичні відходи, лампи денного світла, хімікати і пестициди, ртутні термометри, батарейки та акумулятори потрібно відвозити у пункт збору особливо небезпечних відходів.